Möjliga formationer – 8 ^ Serie A, sista livestream: AC Milan flyttar till Empoli

Här är den senaste uppdateringen från den åttonde omgången av Serie A, samlad av TMW-journalister:

Artikel under uppdatering!

Napoli Turin – 3-1
6′ Anguissa (N), 12′ Anguissa (N), 37′ Kvaratskhelia (N), 44′ Sanabria (T)

Neapel (4-3-3): tar; Di Lorenzo, Rahmani; Kim, Mario Roy (35′ Oliveira Street); Anguise, Lobotka, Zelensky (15 Ndombeli Street); Politano (23′ st Lozano), Raspadori (15′ st Simeone), Kvaratskhelia (35′ st Elmas).
Tränare: Spalletti.

Läs TMW:s Napoli-rapportkort här!

Turin (3-4-2-1): Milinkovic-Savic; Djidji, Buongiorno, Rodriguez (40′ st Schuurs); Singo (40′ st Karamoh), Lukic, Linetty (29′ st Adopo), Lazaro (29′ st Aina); Miranchuk (23′ st Radonjic), Vlasic; Snapria.
Tränare: Yorick.

Läs TMW Turin-rapportkorten här!

Återupplev Neapel Turin med TMW!

————————

Mellan Rom – 1-2
30′ Demarco (I), 39′ Dybala (Höger), 30′ Set Smalling (Höger)

Inuti (3-5-2): Handanovic; Skriniar, Acerbi, Bastoni (36′ st Gosens); Dumfries (36′ St Bellanova), Barilla, Aslani (33′ Mkhitaryan Street), Calhanoglu (33′ Correa Street), Demarco (43′ Carboni Street); Dzeko, Martinez.
Tränare: Inzaghi.

Läs TMW Inters rapportkort här!

Rom (3-4-2-1): Rui Patricio; Mancini, Smalling, Ibanez; Selleck, Matic, Cristante, Spinazzola; Zaniolo, Pellegrini; Dybala.
Tränare: Mourinho.

Läs här TMW Rome Report Cards!

Ta tillbaka Inter Roma med TMW!

————————

Empoli Milan 1-3
34′ st Rebic (M), 47′ st Bajrami (E), 49′ st Ballo-Touré (M), 51′ st Leao (M)

Empoli (4-3-1-2): suppleant; Stojanovic, de Winter, Luberto, Baresi; Grassi (47′ Marin), Haas (38′ st Cambiaghi), Henderson (13′ st Bandinelli); Pjaca (13′ st Bajrami); Lammers, Satriano (38′ Destro Street). Tränare: Zanetti.

Läs här TMW Empoli rapportkort!

Milano (4-2-3-1): Tatarusano; Calabria (39′ Kalolo), Kiere (28′ Dest Street), Tomori, Palo Toure; Tonali, Bennacer; Saelemaekers (32′ Krunic), De Ketelaere (28′ st Brahim Diaz), Liao; Giroud (28 Rebek St.). Eleanor: Bewley.

Se även  Hindrar Onana Handanovics förnyelse? Kaptenen svarade

Läs TMW Milan Report Cards här!

Ta tillbaka Empoli Milan med TMW!

————————

LAZIO-SPEZIA – Söndagen den 2 oktober, 12.30, Olympiastadion

Lazio (4-3-3): Provedel; Lazzari, Patrick, Romagnoli, Marosic; Milinkovic-Savic, Cataldi, Luis Alberto; Felipe Anderson, Constant (Pedro), Zakani.
Tränare: Sarri.

kryddor (3-5-2): Dragovsky; Ampadu, Cuyure, Nicolaou; Holm, Ellertsson, Borabiah, Agudelo, Bastogne; Gas, ner.
Tränare: Guti.

————————

LECCE-CREMONESE – söndag 2 oktober, 15:00, Via del Mare

LECCE (4-3-3): Falk; Gendry, Baciruto, Umtiti, Pezzella; Bystrovich, Hjulmand, Gonzalez; Strefezza, Colombo, Di Francesco.
Tränare: Baroni.

generös (3-4-2-1): Radu: Aiwu, Bianchetti, Lochoshvili; Ghiglione, Meité, Ascacibar och Valeri; Zanimacchia, Buonaiuto; Okereke.
Tränare: Alvini.

————————

Sampdoria Monza – söndag 2 oktober, 15:00, Ferrari Stadium

Sampdoria(4-3-1-2): Odero; Berezinsky, Ferrari (Murillo), Cole, Augello; Rincon, Villar, Vieira (Djuric); Saberi. Quagliarella (Gabiadini), Caputo.
Tränare: Giampaolo.

Monza (3-4-2-1): de Gregorio; Ezo, Marie, Calderola; Ciurria, Sensi, Rovella och Carlos Augusto; Pessina, Caprare; Motta Carvalho
Tränare: Palladino.

————————

SASSUOLO-SALERNITANA – söndag 2 oktober, 15:00, Mabe Stadium

Sassuolo (4-3-3): råd; Tolgan, Ehrlich, Ferrari, Rogério; Frattisi, Maxime Lopez, Thorstedt; Laurentè, Pinamonti, Kyriakopoulos.
Tränare: Dionysi.

Salernitana (3-5-2): Sepp, Bronn, Danieluke, Lovato; Matzucci, Vilhena, Maggiore, Coulibaly, Candreva; Piatek, Bonazoli.
Tränare: Nicholas.

————————

ATALANTA-FIORENTINA – söndagen den 2 oktober, 18.00, Joyce Stadium

Atalanta (3-4-1-2): Sportello; Toloy, Demiral, du har vuxit upp; Hateboer, De Roon, Koopmeiners, Soppy; Malinowski, Ederson; Höglund.
Tränare: Gasperini.

Fiorentina (4-3-3): Terracciano; Kom, Milinkovich, Igor, Biraghi; Bonaventure, Mandragora, Duncan; Icony, Cabral, Sutil.
Tränare: Italienska.

————————

Juventus Bologna – söndagen den 2 oktober, 20.45, Allianz Stadium

Juventus (4-4-2): Juventus (4-4-2): Szczesny; di Siglio, Bremer; Bonucci, Danilo; McKinney, Locatelli, Rabiot, Kostik; Tillhörighet, Vlahovic.
Tränare: Allegri.

Se även  Friidrott Italien oroar sig för 4x100: Torto och DiSallo är ur form, och det är svårt att släppa Ciccarelli. Ingen tacksamhet

Bologna (4-3-1-2): Skorubsky; de Silvestri Bosch, Locomo, Lycogiannis; Medel, Scotten; Orsolini, Soriano, Sansoni; Arnautovic.
Tränare: Mota.

————————

HELLAS VERONA-UDINESE – Måndag 3 oktober, 20.45, Bentegoudi Stadium

Hellas Verona (3-4-2-1): Montepo; Henn, Gunter, Ceccherini; DePauli, Tamese, Veloso, Lazovic; Verdi, Hrustic Henry.
Tränare: Cioffi.

Udinese (3-5-2): silvestri; Picao, Bigol, Nihuen-Perez; Pereira, Lovric, Wallace, Makingo, Odoji; Deulofeu, Beth.
Tränare: Sutil.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *